Wizyta u dietetyka

Wizyta u dietetyka

Jak umówić się na wizytę?

Zadzwoń do mnie – 601 674 262!
Napisz maila – kinga@na-zdrowie.com.pl!
Napisz do mnie na FB https://www.facebook.com/poradniadietetycznanazdrowie/ !

Czy należy przygotować się do pierwszej wizyty?

Pierwsza wizyta nie wymaga szczególnego przygotowania. Zabierz ze sobą wszystkie aktualne wyniki badań, jeżeli takie posiadasz. Jeżeli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, to ostatni posiłek zjedz około trzech godzin przed wizytą. To pozwoli na wykonanie dokładnej analizy składu ciała.

Na czym polega pierwsza wizyta?

Pierwsza wizyta to tak naprawdę zapoznanie pacjenta z dietetykiem. Podczas pierwszej wizyty rozmawiamy o dotychczasowym sposobie odżywiania, preferencjach żywieniowych oraz stylu życia i sposobie, w jaki spędzasz swój czas. Te wiadomości są dla mnie niezbędne, żeby odpowiednio dobrać dla Ciebie posiłki.
Porozmawiamy też o badaniach krwi, dokumentacji medycznej i historii chorób. Potem skład Twojego ciała zostanie sprawdzany urządzeniem medycznym InBody120, a obwody Twojego ciała (ramiona, talia, biodra etc.) zostaną zmierzone. Wszystkie pomiary zostaną zapisywane w Twojej kartotece, która jest poufna i służy do wizyt kontrolnych.

Podczas pierwszej wizyty otrzymasz wstępne zalecenia odnośnie żywienia, ewentualne zalecenia dotyczące niezbędnych badań do wykonania. Mogą okazać się też potrzebne wskazania do kontaktu z lekarzem specjalistą w celu szerszej diagnostyki. Na podstawie analizy składu ciała ustalimy, które mięśnie warto wzmocnić oraz jak dobrać ćwiczenia do Twojej sylwetki, aby jak najszybciej zobaczyć efekt.
Dieta jest przygotowywana indywidualnie dla każdego, dlatego trzeba na nią poczekać około tygodnia od daty konsultacji, chyba że wyżej wspomniane wyniki badań będą konieczne do dalszej współpracy. W takiej sytuacji dieta zostanie ułożona po otrzymaniu wyników czy zaleceń lekarskich.

Przebieg pierwszej wizyty może się różnić od opisanego scenariusza w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb bądź wyjątkowości sytuacji.

Czas pierwszej wizyty to około 60 minut, koszt - 80 zł.

Odbiór diety czyli druga wizyta.

Drugie spotkanie to ponowna analiza składu ciała i wyjaśnienie, jak korzystać z jadłospisu.
Jadłospis, to dokładnie rozpisane posiłki – zwykle 3-5 dziennie, zawiera dokładne gramatury produktów oraz miary domowe (np. 1 szklanka, 2 łyżki). Do każdej potrawy dołączam sposób przygotowania, dlatego jadłospis przypomina książkę z przepisami. Całość jest podsumowana szczegółową listą zakupów. Jadłospis jest układany dla każdego od podstaw, dlatego jeżeli czegoś nie lubisz na pewno nie znajdzie się w Twoim menu.
Osoby zapracowane mogą otrzymać posiłki tradycyjne, które będą się powtarzać. Jeśli masz czas i lubisz gotować to, na pewno nie będziesz narzekać na nudę :)

Jeżeli masz problem z dojazdem, mogę wysłać jadłospis drogą elektroniczną lub pocztą a wszystkie szczegóły omówimy przez telefon lub skype.

Jadłospis może być oczywiście wykorzystywany dłużej niż dwa tygodnie. Jeżeli jednak chcesz poznawać nowe smaki, lubisz eksperymentować, mogę układać za każdym razem nowe menu.

Czas drugiej wizyty to około 40 minut, koszt - 100 zł - 200zł!*
Cena jadłospisu jest zależna od stopnia zaawansowania, ilości wykluczonych produktów. Każdy nowy jadłospis to ten sam koszt.
Podczas drugiej wizyty płacisz jedynie za jadłospis!

Pierwsza wizyta kontrolna.

Kolejna wizyta wypada po około dwóch tygodniach stosowania diety. Podczas tego spotkania wykonamy kolejną analizę składu ciała. To dzięki niej dowiemy się, jak Twój organizm zareagował, czy spadł poziom tłuszczu, jaki jest poziom mięśni, czy należy zmienić stosunek makroskładników; zwiększyć lub zmniejszyć ilość kalorii w jadłospisie.

Podczas tej wizyty porozmawiamy o ostatnich dwóch tygodniach stosowania jadłospisu. Zdecydujesz, które potrawy chcesz dalej przyrządzać, a które lepiej byłoby wymienić. Wspólnie ustalimy dalszy plan działania.

Czas pierwszej wizyty kontrolnej to około 40 minut, koszt - 60 zł!* Jeżeli przyjdziecie we dwoje koszt wizyty to, jedynie 90 zł.

Kolejne wizyty kontrolne

Kolejne wizyty ustalamy indywidualnie. Czas między wizytami zależy od wielu czynników m.in. od stopnia motywacji, ilości zbędnych kilogramów, stanu zdrowia, organizacji i ilości wolnego czasu. Zwykle są to przerwy od dwóch do czterech tygodni.
Na kolejnych wizytach znów wykonujemy pomiary obwodów, analizujemy skład Twojego ciała i do niego dostosowujemy jadłospis.
Podczas czwartej lub piątej wizyty otrzymasz ode mnie szczegółową analizę dotychczasowych osiągnięć. Cykl wizyt kończy się wyprowadzeniem z diety.

Czas kolejnych wizyt to około 30 minut, koszt - 60 zł!*
Jeżeli przyjedziecie we dwoje koszt wizyty to, jedynie 90 zł!

*Ceny obowiązują od 01.03.2017r